Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Szczegóły w Polityce Prywatności.

zamknij

Meble kuchenne modułowe – doskonałe rozwiązanie dla Ciebie

Meble kuchenne modułowe – doskonałe rozwiązanie dla Ciebie

Kuchenne meble modułowe to niesłabnący hit ostatnich dziesięcioleci wśród kategorii meble do kuchni – nic dziwnego, ponieważ dają duże możliwości aranżacyjne, gwarantują wysoki poziom estetyki i wygody. Ustawienie mebli modułowych można dowolnie modyfikować i niemal idealnie dopasować do specyfiki czy położenia określonego pomieszczenia, w tym przypadku kuchni. Ten rodzaj mebli jest nieco tańszy niż te wykonywane na wymiar. Można obejrzeć je wcześniej w sklepie i zdecydować czy to na pewno to, czego szukamy. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na modułowe meble kuchenne.

Modułowe meble kuchenne – podstawowe zalety

Wśród podstawowych zalet modułowych mebli kuchennych można wymienić to, że z łatwością dopasowuje się je do różnego rodzaju pomieszczeń. Występują w najróżniejszych kolorach, fakturach, wzorach i stylach, co daje ogromne możliwości w zakresie ich doboru do konkretnego pomieszczenia. Z zakupionego zestawu mebli można układać dowolne konfiguracje – problemów nie nastręcza również remont i zmiana rozmieszczenia poszczególnych przyborów kuchennych. Z pomocą mebli modułowych z łatwością można urządzić kuchnie klasyczne, nowoczesne, loftowe, industrialne, francuskie, angielskie i rustykalne – wybór możliwości jest praktycznie nieograniczony.

Najlepsze możliwe wykorzystanie dostępnej przestrzeni

Meble modułowe są przystosowane do układania z nich ciekawych konstrukcji. Sprawia to, że można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń – pod blatami, nad nimi, na ścianach czy wewnątrz szafek. Niektóre elementy mebli modułowych można powielać, natomiast z innych całkowicie zrezygnować co daje ogromne możliwości w zakresie dopasowania ich do swoich preferencji. Również czas zaaranżowania całej kuchni od zera jest bardzo krótki, ponieważ wystarczy kupić meble, oświetlenie, akcesoria i gotowe!

Systemy modułowe produkowane są w taki sposób, by jak najbardziej ułatwić użytkownikowi późniejsze korzystanie z zabudowy kuchennej. Są ergonomiczne, a ich codzienne użytkowanie to przyjemność nawet dla osób, które nie są najlepszymi organizatorami. W niektórych sklepach meblarskich istnieje możliwość zakupu również innych elementów wyposażenia kuchennego, które pasują do kupowanych mebli np. zlewozmywaków, zapasowych frontów, maskownic czy blatów. W skład standardowych mebli modułowych zazwyczaj wchodzą szafki dolne w różnym układzie i sposobie otwierania, regały, słupki, szafki wolnostojące, narożne oraz wiszące (górne) o najróżniejszych wymiarach, a nawet kształtach.

Stosunkowo niskie koszty pełnego umeblowania kuchni

Koszty mebli modułowych nie są tak wysokie w porównaniu do tych, które trzeba ponieść, jeśli decydujemy się na meble na wymiar. Tego rodzaju umeblowanie można dostać od ręki, bez potrzeby określonego czasu oczekiwania. Możliwe jest także ich wcześniejsze obejrzenie i dopiero wówczas podjęcie decyzji o zakupie. Producenci mebli modułowych obecnie starają się wpłacać w ich konstrukcje praktyczne i nowoczesne rozwiązania takie jak systemy cargo, ciche zamykanie, spowolnione zamykanie czy zabezpieczenia przed przycięciem palców. Tego rodzaju meble pomimo swojej niskiej ceny cechuje ponadczasowa wytrzymałość. Wynika to z zastosowania trwałych materiałów zabezpieczonych dodatkowymi powłokami chroniącymi przed ścieraniem, nasiąkaniem czy środkami powierzchniowo-czynnymi.

Prosty montaż i demontaż, a także wystandaryzowane wymiary

Meble kuchenne modułowe można bez trudu wykorzystać również jako system zabudowy dla zmywarek, piekarników, mikrofalówek, winiarek czy lodówek i zamrażarek. Wynika to głównie z tego, że są przeważnie produkowane w wystandaryzowanych wymiarach, które pozwalają na stosunkowo łatwe schowanie w nich podstawowych sprzętów kuchennych AGD w najpopularniejszych wymiarach dostępnych na rynku. Kupując meble kuchenne modułowe, można zaopatrzyć się również w rozmaite wieszaki na naczynia i maty, utrudniające ich przesuwanie się w szafkach - jeszcze bardziej ułatwi to korzystanie z nich.

Szafki modułowe to także duża wygoda w zakresie montażu i demontażu w pomieszczeniach. Nie potrzeba do tego fachowców, ponieważ w szybki i prosty sposób można złożyć i ustawić je samodzielnie, korzystając jedynie z dołączonej instrukcji. Często meble zostają dostarczone w formie praktycznie gotowej do ustawienia w kuchni. W przypadku przeprowadzki, nic nie staje na przeszkodzie, by zabrać je ze sobą, ponieważ są wyjątkowo łatwe w demontażu, przewiezieniu w nowe miejsce oraz wykorzystaniu przy aranżacji całkowicie nowej kuchni.Komentarze

Top